Wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym „Szajówka Alpaki”

Dnia 14.06.2018r. odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Szajówka Alpaki” w Tarzymiechach, w której uczestniczyli uczniowie klas 7a/sp- opiekun p. Małgorzata Galan, 2A-2a/g- opiekun p. Katarzyna Wróblewska, 2B-3A/g- opiekun Wioletta Witkowska.

Możliwość bezpośredniego kontaktu z alpakami sprawiły uczniom ogromną radość. Sam wygląd alpak wzbudził sympatię, dlatego uczniowie nie mieli problemów, aby je pogłaskać, przytulić, karmić marchewką- ich ulubionym przysmakiem.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowiadania o pochodzeniu alpak, hodowli i pielęgnacji. Każdy z uczestników mógł spacerować z alpaką na smyczy.Uczniowie poznali też sposób pozyskiwania cennej wełny zwierząt i jej zalet. Obserwowano narzędzia używane dawniej w gospodarstwie i prace wykonywane przy pielęgnacji zwierząt. Uczniowie klasy 7a byli szczególnie zaangażowani w cięcie drewna przy użyciu piły ręcznej pod stałym nadzorem właściciela gospodarstwa.

Młodzież uczyła się samoobsługi przygotowując grillowane kiełbaski
i pieczywo. Na deser degustowali owoce z ekologicznej uprawy, konfitury, soki
i ciasteczka. Posiłek spożywany na świeżym powietrzu szczególnie smakował.

Zajęcia z alpakami rozwijają sferę emocjonalną, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z tymi przesympatycznymi zwierzętami.

Dziękujemy naszym prywatnym sponsorom za wsparcie finansowe i pomoc
w organizacji wycieczki.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!