Uczymy się pomagać innym

Dnia 13 grudnia 2017r. Szkolne Koło PCK zorganizowało zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie poprowadzili pracownicy Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Uczniowie utrwalili procedury postępowania w przypadku zasłabnięcia i utraty przytomności. Ćwiczyli prawidłowe układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej oraz poznali sposoby transportowania rannego w różnych warunkach. Uczyli się praktycznie wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową.

Strażacy podczas zajęć zadawali uczniom pytania sprawdzające stopień ich wiedzy. Najlepiej na pytania odpowiadał uczeń klasy 7a Bartłomiej, który jak się okazało jest członkiem młodzieżowej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Wywłoczce koło Zwierzyńca. Chłopiec ponadto posiada duże umiejętności i jest bardzo zaangażowany w idee niesienia pomocy innym. Cieszymy się, że mamy tak odpowiedzialnych uczniów.

Uczestnicy spotkania podziękowali gościom za przeprowadzenie zajęć i przekazali ręcznie wykonane upominki życząc  zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie byli tak zainteresowani, że strażacy obiecali jeszcze raz odwiedzić naszą szkołę wiosną aby móc pokazać wóz i sprzęt strażacki. 

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!