Halloween

25 października w szkole podstawowej oraz gimnazjum odbyła się zabawa pod hasłem Halloween. W imprezie uczestniczyły klasy 1a, 2a, 3a, 4a, 5a, 6a oraz 1ag, 2ag i 3ag.

Dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami związanymi z Halloween. Następnie młodsi uczestnicy odbyli podróż do zamku duchów, aby uwolnić uwięzioną tam małą wróżkę. Uczniowie chętnie wykonali zadania, które napotkali po drodze. Były to między innymi:

„Latanie na miotle”– dzieci naśladowały lot na miotle przy piosence „Czarownica z księżyca”;

„Mumie w muzeum” – uczestnicy pracując w parach stworzyli papierowe mumie;

„Gabinet figur woskowych”- zabawa ruchowa polegająca na zatrzymaniu się na określony sygnał przyjmując dowolną pozę i stoją nieruchomo, jak woskowe figury;

„W domku baby– jagi”– dzieci łapały zębami ciastka zwisające na nitkach.

„Przejdź przez bagno” — zadaniem dzieci było przejść całą długość ścieżki, stąpając tylko na kamienie.

Gdy wróżka została uwolniona uczestnicy zabawy zostali poczęstowani ciasteczkami oraz mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotościance przedstawiającej czarownicę z kotem.

Starsi uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy na temat Halloween, w którym wykazali się bezbłędna wiedzą na temat zwyczajów obchodzonych tego dnia. Znaczna część zadań została przeprowadzona w języku angielskim. Uczniowie gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną, po czym ich zadaniem było połączyć słownictwo z obrazkami, wykreślić słowa związane z tematem Halloween. Kolejnym zadaniem było narysowanie zabawnych minek na balonach jak również stworzenie „ludzkich mumii” z papieru toaletowego.

Wspólna zabawa odbyła się w przyjaznej atmosferze, o czym świadczyły uśmiechy dzieci.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!