Zawsze niech będzie 2016 - Podsumowanie

W piątek 20 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zamościu odbyła się uroczystość podsumowania wyników i wręczenia nagród w formie plastycznej, literackiej i muzycznej jubileuszowego XV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…”.

Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Otrzymał wsparcie finansowew ramach programu realizowanego w zakresie organizacji olimpiad, konkursów, przeglądów oraz innych form współzawodnictwa i prezentacji osiągnięć uczniów na obszarze województwa lubelskiego na rok 2016 od Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była  p. Ewa Kasprzyk. Koordynatorem formy plastycznej była p. Barbara Skiba, formy literackiej p. Monika Greluk, zaś koordynatorem formy muzycznej p. Dorota Ossowska. Oprawę graficzną i multimedialną przygotowała p. Małgorzata Maśko, a scenariusz gali finałowej opracowała p. Beata Bober.

Laureaci zaprezentowali swoją twórczość w części artystycznej podsumowania konkursu,  a tym samym zrealizowali główny cel Konkursu, którym jest propagowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez różne formy twórczości oraz wspólną prezentację osiągnięć.  Organizatorom udało się też wcielić w życie motto konkursu, myśl C. Freinet′a „…starajcie się, aby dziecko zawsze miało okazję do jakiegoś sukcesu…” i umożliwić wszystkim uczestnikom - niepełnosprawnym i zdrowym - osiągnięcie sukcesu na miarę talentu i możliwości każdego z nich. 

Podczas uroczystej gali nie zabrakło miejsca na podziękowanie dla sponsorów nagród. Dzięki ich życzliwości i wsparciu XV jubileuszowej edycji Konkursu udało się, także sukcesom młodych twórców nadać odpowiednią oprawę - nagrodzić  trud, przynieść radość a być może spełnić ich marzenia. Dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom:

Lubelskiemu Kuratorowi Oświaty

Hurtowni Juzwex  SP.J.

Hurtowni Spożywczej Mars Sp. z o.o.

St - Majewski Spółka Akcyjna Sp. k. - producentowi i dystrybutorowi artykułów szkolnych

Janinie Bilskiej- Sklep PELIKAN

Drukarni ATTYLA

Annie i Andrzejowi Załęcckim - Spółka Jawna Hurtownia Azet

Uroczysta gala podsumowania połączona była z otwarciem wystawy pokonkursowej. Na wystawie przedstawione są nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne, teksty literackie, a także zdjęcia laureatów z przesłuchań muzycznych. Obecnie wystawa prezentowana jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, a następnie będzie towarzyszyła Regionalnemu Przeglądowi Artystycznemu Osób Niepełnosprawnych pod hasłem :„Co nam w duszy gra…” organizowanemu w instytucjach kulturalnych miasta Zamościa.

Do udziału w edycji XV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” zgłosiło się 673 uczestników z 61 placówek. Uczestnicy pracowali pod kierunkiem 134 nauczycieli i instruktorów.

Łącznie w piętnastu edycjach Konkursu rywalizowało 7007 uczestników.

 

Wrażenia laureata z udziału w podsumowaniu konkursu "Zawsze niech będzie..." - Pobierz TUTAJ!

wycinek

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i mamy ogromną nadzieję, że za rok również wezmą udział w naszym konkursie.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii. Kliknij TUTAJ!

 

Film zamieszczamy na naszym kanale YouTube. Kliknij TUTAJ!