Dzień Pluszowego Misia

Podsumowanie Projektu Edukacyjnego Obchodów Dnia Pluszowego Misia

Projekt Edukacyjny Obchodów Dnia Pluszowego Misia adresowany był do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej ich rodziców oraznauczycieli, realizowany był w dniach od 22 do 26 listopada 2021r. Projekt miał uzmysłowić dzieciom jak ważny dla nich jest MIŚ i jak dobrze go mieć. MISIE pełnią ważną rolę w życiu każdego dziecka. To nie tylko ,,milutkie przytulanie”. Miś to bardzo bliski, czuły i cierpliwy przyjaciel. Można mu powierzyć najskrytsze tajemnice. Jest pocieszycielem, który w trudnych chwilach zawsze nas zrozumie.
W zabawie pełnił różne role, poprzez które dzieci wyzwalają inicjatywę i pomysłowość. Pobudzają własną wyobraźnię i podnoszą wiarę w siebie. Utożsamiając się z postacią misia dziecko wyraża własne emocje, potrzeby i nastroje. Realizacja projektu to była okazja do wspaniałej zabawy,
zapoznanie dzieci z historią powstania pluszowej maskotki, stworzenie sytuacji edukacyjnych służących aktywizowaniu dzieci, rozwój ich zdolności manualnych i artystycznych, rozwijanie zainteresowania książką.

 

Galeria zdjęć - kliknij TUTAJ!