Ogłoszenie 23.10.2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie!

W związku z nowymi obostrzeniami w całej Polsce, przekazuję informację, że przedszkole, szkoła podstawowa (także klasy IV - VIII), szkoła przysposabiająca do pracy, branżowa szkoła pierwszego stopnia i internat w naszym Ośrodku w okresie od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. nadal będą pracowały stacjonarnie.

Także stacjonarnie będą odbywały się zajęcia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (praktyczna nauka zawodu).

Jeżeli jednak nastąpią zmiany odnośnie trybu nauczania, będziemy Państwa niezwłocznie informować.

Życzę spokoju i zdrowia.

Barbara Grądkowska – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu


Protokół rozstrzygnięcia konkursu rodzinnego

PROTOKÓŁ ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU RODZINNEGO

„ ZDROWA PRZEKĄSKA,

czyli rodzinne gotowanie w czasie zdalnej nauki J

Czytaj więcej: Protokół rozstrzygnięcia konkursu rodzinnego

Dodatkowe dni wolne

Dodatkowe dni wolne  od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 w szkołach SOSW, w czasie których zorganizowane zostaną zajęcia wychowawczo-opiekuńcze:

Czytaj więcej: Dodatkowe dni wolne

„Mój sposób na nudę”

grafikakonkursNauczyciele Przedszkola zapraszają do udziału w miejskim konkursie „Mój sposób na nudę”.

Czytaj więcej: „Mój sposób na nudę”

Drodzy Rodzice

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy powoduje, że wszyscy jesteśmy pełni lęku i niepokoju.

Pojawiło się sporo ograniczeń oraz dodatkowych emocji. 

Czytaj więcej: Drodzy Rodzice

Informacje dotyczące koronawirusa

Szanowni Rodzice i Uczniowie SOSW w Zamościu,

W związku z decyzją Prezydenta Miasta Zamość, podyktowaną decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

 Drogi Rodzicu:

- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Drogi Uczniu:

- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

RUCH Z RANA - KONDYCJA MUROWANA

Uczniowie od wczesnych godzin porannych są obecni w szkole i od rana prowadzą siedzący tryb życia, oczekując na rozpoczęcie zajęć lekcyjnych. Pragniemy wyjść z inicjatywą aktywnego poranka. Zaprosić wszystkich zaspanych aby poczuli ile radości daje poranny ruch. Chcemy integrować uczniów z różnych typów szkół, poprzez wspólne uczestnictwo w porannej gimnastyce. Pragniemy aby każdy mógł przekonać się ile radości daje nawet najmniejsza dawka ruchu z rana. Chcemy zachęcić młodych ludzi aby wypracowali w sobie pozytywny nawyk dbania o własne zdrowie, aktywność fizyczną, o swoje ciało oraz zgrabną sylwetkę.

Czytaj więcej: RUCH Z RANA - KONDYCJA MUROWANA

Przekaż 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia "Wszyscy Razem".