PROCEDURY PRZYCHODZENIA/WYCHODZENIA ORAZ PRZEBYWANIA DZIECI/UCZNIÓW W SOSW

od 08.06.2020 r. do 27.06.2020 r.

  1. Ośrodek prowadzi działalność w godz. 7.30 – 18.30.
  2. Przyjmowanie dzieci/uczniów na zajęcia odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć przekazanym rodzicom.
  3. Harmonogram konsultacji indywidualnych i grupowych dostępny w zakładce AKUALNOŚCI (lewa strona witryny).
  4. Zajęcia odbywają się w wyznaczonych salach, określonych w harmonogramie zajęć.
  5. Przy wejściu do Ośrodka oraz przy salach, w których planowane są zajęcia umieszczono dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, wywieszono zasady prawidłowego mycia rąk.
  6. Dwóch wyznaczonych pracowników np. pomoc nauczyciela, przy wejściu przyjmuje dzieci/uczniów w odzieży ochronnej tj. zakłada fartuch ochronny jednorazowy, maseczkę, przyłbicę, rękawice, przygotowuje termometr i płyn do dezynfekcji.
  1. Pracownicy czuwają, nad tym, żeby każdy wchodzący do budynku zdezynfekował ręce.
  2. Zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć jeden z pracowników przyjmuje dzieci/uczniów lub rodzica z dzieckiem na wczesne wspomaganie w przedsionku Ośrodka, dokonuje pomiaru temperatury dziecka/ucznia za zgodą rodziców/opiekunów jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.
  3. Wyznaczony pracownik odbiera od rodzica/opiekuna dziecko/ucznia i zaprowadza do odpowiedniej szatni, aby dziecko/uczeń się przebrało i zaprowadza je pod drzwi sali zgodnie z harmonogramem zajęć i oddaje pod opiekę nauczyciela.
  4. Po skończonych zajęciach jeden z wyznaczonych pracowników odbiera dziecko/ucznia z sali (stoi w drzwiach i nie wchodzi do sali), zaprowadza dziecko/ucznia do szatni gdzie się ubiera, odprowadza pod drzwi wyjściowe.
  5. W przypadku zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w tym w ramach WOKRO, wyznaczony pracownik, odprowadza rodzica z dzieckiem do sali, w której wg harmonogramu wyznaczone są zajęcia, a po ich zakończeniu odprowadza do wyjścia.
  6. Dzieci/uczniowie oraz rodzice z dziećmi, korzystający z wczesnego wspomagania przemieszczają się tylko pod nadzorem wyznaczonego pracownika.
  7. Pracownicy odpowiedzialni za przyjęcie dzieci/uczniów po zakończeniu pracy przy wejściu przechodzą do pomieszczenia socjalnego. Tam zdejmują zgodnie z instrukcją jednorazowe ubrania i wyrzucają do kosza na odpady zmieszane. Następnie przebierają się, zakładają stosowne środki ochronne tj. fartuch, maseczkę, rękawiczki, przyłbice i wykonują inne zadania przydzielone przez dyrektora.
  8. W pomieszczeniu socjalnym może przebywać maksymalnie jedna osoba.
  9. Rodzice dzieci/uczniów deklarujących korzystanie z zajęć stacjonarnych w Ośrodku zobowiązani są do zapoznania się z Zasadami bezpieczeństwa w oparciu o wytyczne GIS, MZ i MEN i składają pisemną deklarację (Załącznik Nr 1).

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SOSW W OPARCIU O WYTYCZNE GIS, MZ I MEN

  1. Przedszkole Nr 3 Specjalne
  2. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, w tym realizowane w ramach Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczego
  3. Szkoła Podstawowa Nr 11 Specjalna – edukacja wczesnoszkolna, świetlica szkolna
  4. Zajęcia rewalidacyjne w szkole podstawowej, szkole przysposabiającej do pracy
  5. Konsultacje z nauczycielami w szkole
  6. Egzaminy zewnętrzne
  7. Biblioteka szkolna