Wycieczka do hotelu Artis

W hotelu jak i w każdym innym miejscu, mamy do czynienia z ludźmi, z którymi musimy się porozumieć. Nie obawiamy się jednak – to w języku angielskim nie jest nic trudnego, o czym zresztą przekonali się członkowie koła językowego English Lab. Wybraliśmy się na wycieczkę po najbliższej okolicy aby przekonać się kto w naszym mieście chętnie i często używa języka angielskiego. Swoje drzwi przed kołem językowym oraz zaprzyjaźnionymi klasami 5B i 6C otworzył hotel Artis. Okazało się bowiem, że każdego miesiąca tylko w tym jednym hotelu bywa kilkuset gości z Ukrainy, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, a pracujące tam osoby z przyjemnością porozumiewają się w języku angielskim.

Następnym miejscem, które nad wyraz często odwiedzają turyści okazał się ratusz miejski, a w nim bardzo potrzebne gościom Biuro Informacji Turystycznej. Pracownicy biura posługują się wieloma językami, a wśród nich językiem angielskim, rosyjskim, francuskim i niemieckim. Specjalnie dla naszych szkolnych pasjonatów przygotowano scenki rodzajowe ilustrujące najczęstsze pytania obcojęzycznych turystów.

W trakcie wycieczki uczniowie samodzielnie udokumentowali ją zdjęciami i nagraniami, którymi podzielili się na stronie internetowej.

 

Galeria zdjęć - kliknij TUTAJ!