Spotkanie z Mikołajem

Mikołaju, Mikołaju…
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w Specjalnym Ośrodku Szkolno- -Wychowawczym w Zamościu gościmy Świętego Mikołaja. Uczniowie wystrojeni w czerwone czapki już od rana z niecierpliwością oczekiwali na jego wizytę , a najmłodsi podśpiewywali:
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???
Już na pierwszej lekcji zostaliśmy zaproszeni do komnaty Świętego Mikołaja, która w tym roku została przygotowana przez pomocnice Świętego Mikołaja- panie: Kasię, Ewę. Kiedy społeczność szkolna usłyszała znajomy dźwięk dzwoneczków i dziwny stukot, wszyscy znieruchomieli w oczekiwaniu. Nagle, przed całą gromadą dzieci pojawiły się dwie sympatyczne… alpaki- Maniek i Misiek. Wszyscy krzyknęli z radości i zachwytu! Tuż za zwierzętami wyłoniła się postać w czerwonym długim płaszczu- Święty Mikołaj.
Upragniony Gość na początku spotkania przeprosił uczniów, że tak długo musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Niestety, Rudolf nie mógł odbyć dalszej podróży, dlatego poprosił o pomoc Mańka i Miśka- dwie alpaki z Gospodarstwa Agroturystycznego Szajówka Alpaki w Tarzymiechach.
Na powitanie Mikołaja dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył wszystkich miłymi upominkami, które dzieci przyjmowały z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Najodważniejsi pozowali do fotografii z Mikołajem, Mańkiem i Miskiem. Nasz Gość zajrzał również do gabinetu pani Dyrektor, a potem pożegnał się mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach. Tak więc, do następnego roku drogi Mikołaju!!!
Pomysłodawcą i inicjatorem spotkania była pani Katarzyna Wróblewska, w roli Mikołaja wystąpił pan Kazimierz Chmiel. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!
To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - tak szczęśliwi uczniowie komentowali spotkanie.
A co najważniejsze – mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… Wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!