Wiosenne ciekawostki

W klimacie rozkwitającej zieleni, pierwszego śpiewu ptaków i radosnych promieni słonecznych zapakowaliśmy podróżne plecaki i wyruszyliśmy w edukacyjną podróż po okolicy.

25 marca postanowiliśmy utrwalić naszą wiedzę dotyczącą pracy rolnika. W związku z tym odwiedziliśmy naszego kolegę Kacpra, który wspiera swoją  babcię i dziadka w pracy w gospodarstwie rolnym w Jatutowie. W trakcie pobytu  mogliśmy zapoznać się z obsługą maszyn rolniczych, zabudową gospodarstwa rolnego, a także rodzajami sadzonek warzywnych. W ramach zajęć praktycznych stworzyliśmy swój malutki ogródeczek, w którym posadziliśmy ziemniaki, sałatę i rzodkiewkę.

Następnego dnia tj. 26 marca uczestniczyliśmy w  VI Regionalnym Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych "Co nam w duszy gra...". Było to dla nas niesamowite doświadczenie kiedy mogliśmy podziwiać talent muzyczny i aktorski naszych rówieśników. Podczas pobytu w Zamojskim Domu Kultury 28.03 mogliśmy przeżywać wspólnie z bohaterką musicalu „Mała Syrenka” różne emocje od zachwytu przez smutek do wielkiej radości.

Podczas naszych szkolnych wędrówek nie zapominamy także o innych ludziach, zwłaszcza tych ciężko chorych. Dlatego tez dziewiątego kwietnia wybraliśmy się do Hospicjum Santa Gala w Łabuńkach. Głównym założeniem naszego wyjazdu było przekazanie żywności i środków czystości dla osób chorych. Obdarowaliśmy również mieszkańców Hospicjum własnoręcznie przygotowanymi, wielkanocnymi stroikami i kartkami. Pobyt w Hospicjum był dla nas wzruszającą, niezapomnianą chwilą.

Kontynuując ideę wolontariatu zorganizowaliśmy warsztaty krawieckie „ I ty możesz pomagać. Tulipany dla mam przebywających w CZD”, podczas których udoskonalaliśmy nasze umiejętności krawieckie, szyjąc tulipany. Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą radość mamom przebywającym ze swoimi dziećmi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Do naszej akcji przyłączyły się także klasy: 5bA z wychowawcą p. Magdaleną Łagowską i p. Pauliną Czerniec, a także  klasa 3Ds z p. Anna Litwińczuk. Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękujemy!

W deszczowe dni, aby nie tracić czasu utrwalamy zdolności dnia codziennego na zajęciach u pani Gosi i Bożenki.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - Tulipany warszaty - kliknij TUTAJ!