Mądrze jemy

20180410 082448m

„ Mądrzej jemy- dłużej żyjemy!”- nasze zdrowe kulinaria

Kwiecień był miesiącem bardzo pracowitym dla nas. Po pierwsze 10 kwietnia byliśmy współorganizatorami pysznych warsztatów kulinarnych pt” Wielka przygoda z naleśnikiem”. Jak smażyć pyszne naleśniki, jaki jest najlepszy i najzdrowszy farsz naleśnikowy tego wszystkiego nauczyli nas nasi starsi koledzy z kl 3Az i 2Dz pod bacznym okiem p. Krzysia i p. Gosi, w trakcie warsztatów. Zatem wspólnie przygotowywaliśmy ciasto naleśnikowe, smażyliśmy, robiliśmy nadzienie z twarogu. Najlepszą częścią spotkania była degustacja.

24 kwietnia 2018r wraz z klasą 4a uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych, w trakcie których p. I. Szcześniak, p. M. Łagowska i p. M. Szcząchor wyjaśniły nam na czym polega zdrowie odżywianie, dlaczego jest tak ważne i co to jest ta „Piramida zdrowia”.

Spotkanie podzielone było na dwie części teoretyczną, w trakcie, której dowiedzieliśmy się, że jeśli „ mądrzej jemy- dłużej żyjemy!”. Druga część zajęć była częścią praktyczną. Naszym zadaniem było, z pośród produktów żywnościowych, wybrać te, które są zdrowe. Następnie każdy z nas robił sobie pyszną zdrową kanapkę. Było pysznie! Dziękujemy!

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!