Zajęcia edukacyjne w plenerze

20180420 102342m

Jak się okazuje nie tylko w szkole można nabywać ciekawych informacji o życiu. W kwietniu nasza wychowawczyni p. Gosia zabrała nas na zajęcia edukacyjne do Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu i Ogrodu Zoologicznego. Celem naszego wyjścia do MPSP było: zapoznanie z praca strażaka, wzbogacenie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole, uświadomienie nam przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Na wycieczce towarzyszyli nam koledzy i koleżanki z klasy 5a i 6a. Przed wycieczką, w każdej z grup, została przeprowadzona rozmowa podczas, której przypomnieliśmy sobie  zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej, oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach takich jak remiza .

W siedzibie straży przywitali nas strażacy, którzy pełnili dyżur. Podczas spotkania zapoznaliśmy się z wyposażeniem remizy strażackiej, sprzętem gaśniczym, wyposażeniem samochodów strażackich, a także oglądaliśmy i przymierzaliśmy ubranie strażaka.

Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi,  wypadków drogowych lub innych katastrof. Mogliśmy też obserwować ćwiczenia strażackie  oraz  przy pomocy dzielnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego samochodu, a także tankowanie wody do auta z hydrantu.

W trakcie wycieczki do ZOO mieliśmy niesamowitą przygodę na łono natury. Mogliśmy podziwiać nowe, dzikie gatunki ptaków i zwierząt, pobawić się na placu zabaw i wzmocnić swoje siły podczas pikniku w ZOO.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!